Δια Βίου Μάθηση mail Διαδίκτυο Ντετέκτιβ Εφηβος και περιβάλλον > 일정표

  • 로그인  |
  • 회원가입
  • FAQ
  • 사이트 내 전체검색
일정표
  소개   >  일정표


Δια Βίου Μάθηση mail Διαδίκτυο Ντετέκτιβ Εφηβος και περιβάλλον (/ ~ /)

페이지 정보

작성자 Angus 작성일24-05-28 13:34 조회64회 댓글0건

본문

Ντετέκτιβ διαζύγιο Η Παρακολούθηση Παρακολούθηση Κινητών Τηλεφώνων και Ηλεκτρονικών Συσκευών Κινητών Τηλεφώνων και Ηλεκτρονικών Συσκευών ευαισθητοποίηση του εφήβου σε ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ θέματα περιβάλλοντος, παρακολούθηση κινητο μπορεί να τον βοηθήσει να αντιμετωπίσει τις βιολογικές, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ψυχικές και φυσικές αλλαγές, Παρακολούθηση παρακολούθηση ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ κινητο Κινητών Τηλεφώνων και Ηλεκτρονικών Συσκευών τονίζεται, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ με αφορμή ημερίδα που διοργανώνουν το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Μακρινίτσας"
1385121717461455538.jpg
Εφηβος και περιβάλλον Ντετέκτιβ
1385121717461455538.jpgπεριβάλλον "/>

Η ευαισθητοποίηση του εφήβου σε θέματα περιβάλλοντος, μπορεί να τον βοηθήσει να αντιμετωπίσει τις βιολογικές, ψυχικές και φυσικές αλλαγές, τονίζεται, με αφορμή ημερίδα που διοργανώνουν το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Μακρινίτσας στο πλαίσιο της πράξης: «Δράσεις δια βίου μάθησης για το περιβάλλον και την αειφορία».


Η ημερίδα έχει τίτλο: «Έφηβος και περιβάλλον: βιολογικές, ψυχικές και φυσικές αλλαγές στον κόσμο του εφήβου» και θα πραγματοποιηθεί σήμερα,  Παρασκευή 22 Νοεμβρίου, στις πέντε το απόγευμα, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Πολιτιστικού Κέντρου Ν. Ιωνίας.


Η Ημερίδα οργανώνεται σε συνεργασία με το Ινστιτούτο υγείας του Παιδιού (Διεύθυνση Κοινωνικής και Αναπτυξιακής Παιδιατρικής).


Η εφηβεία είναι μία περίοδος της ζωής μας στο μεγαλύτερο μέρος της οποίας νιώθουμε να αλλάζουμε. Οι αλλαγές αυτές μπορεί να φαίνονται ίδιες, μ’ αυτές που νιώθουν οι συνομήλικοί μας, αφορούν όμως τον καθένα ξεχωριστά. Οι μεταβολές στη φωνή, στο σώμα, στο συναίσθημα μας δημιουργούν ερωτήματα που ζητούν τις απαντήσεις τους. Οι διεργασίες που νιώθει ο έφηβος να γίνονται στην ψυχή του τον παροτρύνουν να διαπραγματεύεται το πώς θα γίνει ανεξάρτητος από την οικογένειά του και πως θα δημιουργήσει τη δική του πνευματική, σεξουαλική και κοινωνική ζωή. Η αγωνία που έχει για τις σχέσεις του με το άλλο φύλο και την ομάδα των συνομηλίκων του είναι δυνατό να τον οδηγήσουν σε ένα μονόδρομο επικοινωνίας, όπως για παράδειγμα συμβαίνει με το διαδίκτυο. Μέσα από την ευαισθητοποίησή του για το περιβάλλον, και τον τρόπο που επικοινωνεί, στην οικογένεια, στο σχολείο και στις άλλες του συναναστροφές, ο έφηβος, υποστηρίζεται σε θέματα αυτογνωσίας, στη συνεργατικότητά του και στη δυνάμωση της κριτικής του σκέψης, ώστε στο χώρο που θα επιλέξει να δραστηριοποιηθεί να καταθέσει το δυναμικό που διαθέ ΤΕΙ ως ενεργός πολίτης.


Οι ενδιαφερόμενοι που θέλουν να συμμετέχουν στην ημερίδα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή στο Κ.Π.Ε. Μακρινίτσας στα εξής στοιχεία επικοινωνίας:


Tηλέφωνα 24280-69040 ή 90010, Fax: 24280-90010 & e-mail: (γράφοντας στο θέμα: εφηβεία). Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Η συμμετοχή είναι δωρεάν. Στους συμμετέχοντες που θα παρακολουθήσουν την ημερίδα θα χορηγηθεί βεβαίωση συμμετοχής.


 


 


 

Ταχυδρόμος, Πανθεσσαλική Εφημερίδα






Ντετέκτιβ Ντετέκτιβ Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ
  <저작자표시-변경금지> 저작자를 밝히면 자유로운 이용이 가능하지만, 변경 없이 그대로 이용해야 합니다.

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

상단으로

[37832] 경북 포항시 남구 희망대로 810 (대도동 313-1) 대표전화 054)272-7330 | 팩스 054)281-7330
Copyright © 2017 Pohang Sports Academy. All Rights Reserved.