ψυχολόγο μετρό ψυχολόγο Σχολη Χορου Θεσσαλονικη - Υγεία - Κρίσεις πανικού: Ο φόβος για το μετρό και τα πολυσύχναστα μέρη > 일정표

  • 로그인  |
  • 회원가입
  • FAQ
  • 사이트 내 전체검색
일정표
  소개   >  일정표


ψυχολόγο μετρό ψυχολόγο Σχολη Χορου Θεσσαλονικη - Υγεία - Κρίσεις πανι… (/ ~ /)

페이지 정보

작성자 Katharina Mende… 작성일24-06-01 16:40 조회13회 댓글0건

본문

Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Χορός και Παιδιά: Αναπτύσσοντας Δεξιότητες Ζωής Χορου Θεσσαλονικη Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, άμεση ενημέρωση για όλες τις εξελίξεις, Διασκέδαση – Ψυχαγωγία και Αθλητισμός
550_334_206357.jpg
- Υγεία - Κρίσεις πανικού: Ο φόβος για το μετρό και τα πολυσύχναστα μέρη Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Αναγνώστης μας ρωτά:



Eδώ και 7 μήνες μένω με την κοπέλα μου στο σπίτι της τις τελευταίες 2 εβδομαδες ομως υποστηρίζει πως δεν ειναι καλά ψυχολογικά, αυτό φαινεται απο την αλλαγή στη συμπεριφορά της είναι οξύθυμη νευρική συχνά κουρασμένη δουλεύουμε και οι δυο αρκετές ώρες ενώ παραληλα εκεινη παρακολουθεί και μια ιδιωτική σχολή ως νοσηλεύτρια σε χειρουργείο αλλά και σε άτομα με ψυχικές παθήσεις. Στην αρχή νόμιζα πως την επηρεάζει το περιβάλλον που κάνει πρακτική λόγω σχολής σε μια κλινική για άτομα με ψυχικές ασθένειες οπότε και δεν έδωσα πόλυ βάση ώσπου μια μέρα ξέσπασε σε κλάματα και μου είπε πως είναι πιεσμένη κ όχι χωρίς λόγο. Εγώ σε 2 μήνες πάω φαντάρος εκείνη φοβόταν να μπει στο μετρό το οποίο όμως έπρεπε να γίνει γιατί ήταν ο μόνος τρόπος για να πάει στην κλινική εκεί καπως ηρεμησαν τα πραγματα ή έτσι νόμιζα τουλάχιστον σημειωτεων πως δουλεύει ως σερβοτόρα το απόγευμα σε μαγαζί μου, πολύ δουλειά ενώ το πρωί ενώ 3 μέρες πάει στη σχολή και 2 μέρες στην πρακτική οπότε 5 μέρες από τις 7 της εβδομάδας είναι ξύπνια από τα χαράματα. Από μόνη της μου είπε πως έχει ανάγκη να επισκεφτεί ψυχολόγο μου αναφέρει συχνά πως δεν τη βοηθάω και όχι άδικα είμαι και εγώ οξύθυμος. Οφρείλω να ομοογήσω ότι δεν είμαι ούτε εγώ ιδιαίτερα τποστηρικτικός και βρίσκομαι σε καταστάσεις που δεν ξέρω πω ς να τις χειριστώ και αντιδρώ με θυμό. Πώς μπορώ να τη βοηθήσω;



Αγαπητέ αναγνώστη, απευθύναμε το ερώτημά σας στην ψυχολόγο Μαριάννα Μιχαλάκη.



Διαβάστε περισσότερα στο boro.gr


Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Washington Post: Έρχονται κι άλλες αυτοκτονίες στην Ελλάδα

Οι Έλληνες αυτοκτονούν λόγω οικονομικής κρίσης αναφέρει η Αμερικανική Εφημερίδα



Με την τραγική αύξηση των αυτοκτονιών στην Ελλάδα ασχολείται η αμερικανική Εφημερίδα Washington Post, η οποία υποστηρίζει πως εκτός από την «έκρηξη» στις αυτοκτονίες που έχουν σημειωθεί τα τελευταία δύο χρόνια, ο αριθμός θα αυξηθεί και άλλο.



Σε δημοσίευμα της, η Washington Post η οποία επικαλείται ως πηγή το ειδησεογραφικό πρακτορείο Associated Press, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Ο Χορός ως Μέσο Αυτοέκφρασης φιλοξενεί δηλώσεις της ΜΚΟ « κλίμακα» και του επικεφαλής ψυχολόγου του οργανισμού Αρη Βιολατζή. Η « κλίμακα» επισημαίνει, πως η έξαρση των αυτοκτονιών οφείλεται κατά κύριο λόγο στην οικονομική κρίση και τα μέτρα λιτότητας που έχει επιβάλλει η τρόικα. Ο επικεφαλής της « κλίμακας» μάλιστα, υποστηρίζει πως οι άνδρες αυτοκτονούν στον τετραπλάσιο βαθμό από τις γυναίκες, με το 43% των συνολικών περιπτώσεων να αφορούν άνεργους πολίτες, οι οποίοι αντιμετώπιζαν σημαντικά οικονομικά προβλήματα. Οι περισσότερες αυτοκτονίες μάλιστα, οφείλονται σε απαγχονισμούς, αυτοπυροβολισμούς, άλματα στο κενό και δηλητηριασμούς.



Η « κλίμακα» κρούει τον κώδωνα του κινδύνου για την τραγική αυτή αύξηση των αυτοκτονιών και ζητά την κυβερνητική αρωγή για να αντιμετωπιστεί και να περιοριστεί το λυπηρό αυτό φαινόμενο επισημαίνει η Washington Post, η οποία κλείνει το δημοσίευμα παραθέτοντας τις δηλώσεις του κ. Βιολατζή: Σχολη Χορου Θεσσαλονικη: Η Ιστορία του Μπαλέτου «Για κάθε αυτοκτονία, έχουμε άλλες 30 απόπειρες, με αποτέλεσμα να δημιουργούμε μια « τράπεζα» ανθρώπων οι οποίοι θα μπορούσαν να αυτοκτονήσουν. Αυτό είναι ένα μακροπρόΔιαβάστε εδώ αναλυτικά το ρεπορτάζ από τη χθεσινή συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε η « κλίμακλίμακα»
Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Απροσπέλαστο το κέντρο από τις πορείες

Κλειστός από τις 10 το πρωί ο σταθμός του μετρό στο Σύνταγμα - Δάσκαλοι, καθηγητές, νοσοκομειακοί δικηγόροδικηγόροι, δικαστικοί συμμετέχουν στις κινητοποιήσεις - 48ωρη σήμερα απεργία από την ΑΔΕΔΥ

Βουλιάζει αυτή την ώρα το κέντρο της Αθήνας από πλήθος διαδηλωτών.



Η κεντρική συγκέντρωση διαμαρ τυρίας πραγματοποιείται στην πλατεία
Κλαυθμώνος, ενώ ξεχωριστή συγκέντρωση διοργανώνει το ΠΑΜΕ στην Ομόνοια.
Σε ένδειξη συμ παράστασης στην ΑΔΕΔΥ, η ΓΣΕΕ θα πραγματοποιήσει τρίωρη
στάση εργασίας, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη: Η Δύναμη του Σύγχρονου Χορού από τις 11.00 έως τις 15.00.



Όλοι οι δρόμοι από την Ομόνοια έως και το Σύνταγμα είναι κλειστοί.



Σήμερα και αύριο ο δημόσιος τομέας νεκρώνει κυριολεκτικά, με την 48ωρη απεργία της ΑΔΕΔΥ, που κορυφώνει τις κινητοποιήσεις της ενάντια στη διαθεσιμότητα των δημοσίων υπαλλήλων και τις «βάρβαρες πολιτικές των μνημονίων».



Στην απεργία συμμετέχουν δάσκαλοι, καθηγητές, εργαζόμενοι στα ασφαλιστικά ταμεία και τον ΟΑΕΔ, νοσοκομειακοί δικηγόροδικηγόροι και δικαστικοί υπάλληλοι, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη: Η Δύναμη του Σύγχρονου Χορού συμμετέχουν στις απεργιακές κινητοποιήσεις.



Συγκεκριμένα, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη: Η Ιστορία του Μπαλέτου οι καθηγητές της μέσης εκπαίδευσης συνεχίζουν για τρίτη ημέρα τις κινητοποιήσεις τους και την Παρασκευή θα συνεδριάσουν εκ νέου προκειμένου να επανακαθορίσουν τη στάση τους. Υπενθυμίζεται πως έχει ήδη αποφασιστεί η διενέργεια 5νθήμερων επαναλαμβανόμενων απεργιών. Στον χορό των κινητοποιήσεων μπαίνουν και οι δάσκαλοι (ΔΟΕ) που θα συμμετάσχουν στη 48ωρη απεργία της ΑΔΕΔΥ.



Εξάλλου, σε τριήμερη πανελλαδική απεργία από σήμερα έως και την Πέμπτη 19 Σεπ Τεμβρίου κατέρχονται οι νοσοκομειακοί γιατροί, κλιμακώνοντας τις κινητοποιήσεις τους και αντιδρώντας στην αλλαγή χρήσης νοσοκομείων και στην κινητικότητα του προσωπικού.



Την αποχή των δικηγόρων όλης της χώρας από τα καθήκοντά τους, την Τετάρτη και την Πέμπτη, αποφάσισε η Συντονιστική Επιτ ροπή των Δικηγορικών Συλλόγων Ελλάδος, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη:Η Σημασία της Τεχνικής στον Χορό εκφράζοντας σοβαρές ενστάσεις για τον νέο Κώδικα Δικηγόρων που κατατέθηκε προς συζήτηση στη Βουλή.



Παράλληλα, με απόφαση της Ομοσπονδίας Δικαστικών Υπαλλήλων Ελλάδος (ΟΔΥΕ), Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Ο Χορός ως Μέσο Αυτοέκφρασης οι δικαστικοί υπάλληλοι αποφάσισαν κι εκείνοι να συμμετάσχουν στη 48ωρη απεργία της ΑΔΕΔΥ, «αλληλέγγυοι στον αγώνα των καθηγητών, οι οποίοι αντιστέκονται στις βάρβαρες πολιτικές των μνημονίων που οδηγούν στην κατεδάφιση της παιδείας και του δημόσιου σχολείου».



Αλλαγές στα μέσα μαζικής μεταφοράς



Κλειστός από τις 10 το πρωί είναι ο σταθμός του μετρό στο Σύνταγμα, λόγω των συλλαλητηρίων στο κέντρο της Αθήνας και μέχρι την ολοκλήρωσή τους.



Οι σιδηροδρομικοί θα συμμετάσχουν στη στάση εργασίας που έχει κηρύξει η ΓΣΕΕ, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη: Η Ιστορία του Μπαλέτου και έτσι θα απέχουν από τα καθήκοντά τους, από τις 11.00 έως τις 15.00.



Ως εκ τούτου θα υπάρξουν τροποποιήσεις στα δρομολόγια των τρένων και του προαστιακού σιδηροδρόμου, ενώ το μετρό θα τερματίζει στον σταθμό Δουκίσσης Πλακεντίας και όχι στο αεροδρόμιο.

Σχολη Χορου Θεσσαλονικη
source: http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=278069&catID=19

Σχολη Χορου Θεσσαλονικη…
  <저작자표시-변경금지> 저작자를 밝히면 자유로운 이용이 가능하지만, 변경 없이 그대로 이용해야 합니다.

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

상단으로

[37832] 경북 포항시 남구 희망대로 810 (대도동 313-1) 대표전화 054)272-7330 | 팩스 054)281-7330
Copyright © 2017 Pohang Sports Academy. All Rights Reserved.