γυμνές όραση γυναίκα Αθήνα Saoirse Ronan: Από το Σ’ Αγαπώ στο Star Wars! > 일정표

  • 로그인  |
  • 회원가입
  • FAQ
  • 사이트 내 전체검색
일정표
  소개   >  일정표


γυμνές όραση γυναίκα Αθήνα Saoirse Ronan: Από το Σ’ Αγαπώ στο Star War… (/ ~ /)

페이지 정보

작성자 Robby 작성일24-07-17 17:43 조회4회 댓글0건

본문

Αθήνα Μετρά πάνω από 15 ταινίες, Digital Marketing Αθήνα: Τεχνολογική καινοτομία 24 υποψηφιότητες για κινηματογραφικά βραβεία, Κατασκευή ιστοσελίδων για επαγγελματίες της ιατρικής Αθήνα 1 για Όσκαρ και 14 βραβεία από το χώρο του κινηματογράφου και της τηλεόρασης. Η Saoirse είναι κάτι παραπάνω από μια ηθοποιός με προοπτικές...."
3E68D33728C9EC5FF1249BB4F58B0EF6.jpg
Saoirse Ronan: Από το Σ’ Αγαπώ στο Star Wars! Αθήνα

Μετρά πάνω από 15 ταινίες, 24 υποψηφιότητες για κινηματογραφικά βραβεία, 1 για Όσκαρ και 14 βραβεία από το χώρο του Κινηματογράφου και της τηλεόρασης. Η Saoirse είναι κάτι παραπάνω από μια ηθοποιός με προοπτικές.

Η πρώτη προβολή της ταινίας έχει μόλις ολοκληρωθεί. Για τη Saoirse το Φεστιβάλ του Τορόντο δεν είναι άγνωστος χώρος. Την προηγούμενη χρονιά ήταν εκεί για την προώθηση της ταινίας Βυζάντιο. Τότε το κοινό αντέδρασε πιο συγκρατημένα, αλλά φέτος ήταν το επίκεντρο της βραδιάς. Δεν ήταν όμως αυτός ο μόνος λόγος που η παρουσία της δεν πέρασε απαρατήρητη: Το βιβλίο στο οποίο βασίστηκε η ταινία Σ’ Αγαπώ έχει γίνει μεγάλο best seller στον Καναδά, την Αμερική και την Αγγλία, έχει θεωρηθεί από τους κριτικούς μία από τις καλύτερες young adult νουβέλες και έχει κερδίσει το guardian fiction award. Η τελευταία έκδοση του βιβλίου έγραφε με με γάλα γράμματα «Don’t Miss the Major Film» κι έτσι οι θαυμαστές έκαναν ουρές στην πρώτη προβολή. Οι συναντήσεις με την ηθοποιό ακολούθησαν. Όμορφη, χαμογελαστή, αλλά και με ικανότητα να είναι απόμακρη χωρίς να δείχνει ψυχρή, η Saoirse απάντησε σε όλα.



sag1.jpg




Πώς αντέδρασες όταν διάβασες το ρόλο της Ντέιζι στο Σ’ Αγαπώ;

Η πρώτη εντύπωση όλων για την Ντέιζι είναι ότι λόγω του στιλ της είναι μια σκύλα, που συμπεριφέρεται πολύ άσχημα στους ανθρώπους γύρω της. Όσο όμως τη γνωρίζουμε καλύτερα μέσα στην ταινία, βλέπουμε ότι αυτή η συμπεριφορά είναι απλώς η άμυνά της. Έχει περάσει πολλά και είναι πολύ πληγωμένη, ψάχνει τρόπους να πλησιάσει τους άλλους, αλλά δεν ξέρει πώς να το κάνει. Είναι ένας χαρακτήρας που αγάπησα και βρήκα κάποια πράγματα δικά μου μέσα της.



Βρίσκεις και κάποιες άλλες ομοιότητες με την Ντέιζι;


Τα ερωτηματικά της Ντέιζι με έχουν απασχολήσει κι εμένα: Υπήρξα έφηβη με λιγότερο αντιδραστική συμπεριφορά, αλλά με περιόδους αμφισβήτησης. Όσο για το χαρακτηριστικό της να συμπεριφέρεται σαν σκύλα, αυτό με δυσκόλεψε.



sag2.jpg




Ποια είναι τα γυναικεία πρότυπα που σε ενέπνευσαν στον κινηματογράφο;


Είμαι αρκετά τυχερή που, μέσα σε λίγα μόλις χρόνια, έχω συνεργαστεί με σπουδαίες ηθοποιούς. Αν έπρεπε να επιλέξω μόνο μία, αυτή θα ήταν σίγουρα η Cate Blanchett, για το δυναμισμό, την αμεσότητα, τη γλυκύτητά της και τη διάθεσή της να σε υποστηρίζει σε κάθε σου προσπάθεια.



Είναι η πρώτη φορά που γυρίζεις γυμνές σκηνές. Σε τρόμαξε αυτή η εμπειρία;


Η αλήθεια είναι ότι όταν διάβασα πως θα είχα γυμνή σκηνή, σάστισα, όχι τόσο για εμένα, αλλά Κατασκευή ιστοσελίδων για Ακτινολόγος Αθήνα το πώς θα αισθανθούν οι γονείς, οι φίλοι, οι συγγενείς μου, βλέποντας την ταινία. Διαβάζοντας το σενάριο, παρατήρησα ότι η Ντέιζι ωριμάζει ως άνθρωπος μέσα από τον έρωτά της αλλά και μέσα από την προσπάθειά της να γλιτώσει από τις δύσκολες στιγμές του πολέμου. Η σκηνή που κάνει έρωτα με τον Έντι είναι ένα μέρος που δείχνει ότι πλέον γίνεται γυναίκα. Είναι μια ουσιαστική σκηνή για το σενάριο και γι’ αυτό δεν με προβλημάτισε πολύ.



sag3.jpg




Πώς αντέδρασαν οι δικοί σου όταν σε είδαν στις ερωτικές σκηνές;


Κάθισα μακριά τους. Ντρεπόμουν. Στο τέλος, τους ρώτησα δειλά αν τις παρακολούθησαν και μου είπαν ότι είχαν σκύψει το κεφάλι. Δεν τους πίστεψα βέβαια.



Στην ταινία η ηρωίδα σου θα έρθει αντιμέτωπη με έναν πόλεμο που θα τα διαλύσει όλα. Πώς αντιμετώπισες το κομμάτι του πολέμου;

Ο πόλεμος είναι μια τρομακτική εμπειρία. Ξαφνικά χάνεις τα πάντα και, στην καλύτερη περίπτωση, απλώς απομακρύνεσαι από τους δικούς σου ή χάνεις τα υλικά αγαθά που έχεις. Υπάρχει, όμως, και η χειρότερη περίπτωση, το να χάσεις τους ανθρώπους που αγαπάς ή ακόμα και τη ζωή σου. Το θέμα του πολέμου είναι και πάλι στο προσκήνιο στην ευρώπη τα τελευταία χρόνια, με διαφορετική μορφή, ο φόβος όμως παραμένει. 



Διαβάστε περισσότερα στο PEOPLE που κυκλοφορεί μαζί με το ΘΕΜΑ.



sag4.jpg




Αθήνα Αθήνα Oλα όσα γνAppleApple.com/gr/iphone/">iPhone

Στις 8 το βράδυ η AppleAppleApple.com/gr/iphone/">iPhone και πιθανότατα για πρώτη φορά μια φθηνότερη έκδοσή του, η οποία όπως όλα δείχνουν προορίζεται αρχικά για την τεράστια αγορά της Κίνας

Σε λίγες ώρες στις 8 το βράδυ για την Ελλάδα- η AppleAppleApple.com/gr/iphone/">iPhone και πιθανότατα για πρώτη φορά μια φθηνότερη έκδοσή του, η οποία όπως όλα δείχνουν προορίζεται αρχικά για την τεράστια αγορά της Κ
  <저작자표시-변경금지> 저작자를 밝히면 자유로운 이용이 가능하지만, 변경 없이 그대로 이용해야 합니다.

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

상단으로

[37832] 경북 포항시 남구 희망대로 810 (대도동 313-1) 대표전화 054)272-7330 | 팩스 054)281-7330
Copyright © 2017 Pohang Sports Academy. All Rights Reserved.